top of page

Христина Морозова

письменниця, комунікаційниця

Стати справжньою письменницею Христина хотіла давно. Але то досвіду життєвого бракувало, то впевненості, що вийде, то ідеальний час і місце все не наставали.

Але про всяк випадок Христина вступила на філологію в КНУ імені Шевченка, на чеську мову й літературу. 6 років навчання не пройшли дарма хоча б через два прочитані на парах оповідання: «Яєчко» Людвіка Ашкеназі та «Гру в автостоп» Мілана Кундери. Перше показало силу літератури, а друге спонукало круто змінити своє життя.

Підступитися одразу до літератури було страшно, тому Христина влаштувалася в рекламне агентство копірайтеркою. А потім в ще одне. А потім сталася Революція гідності.

І виявилося, що частина поетів і поеток, письменників і письменниць, яких 6 років вивчаєш в університеті, досі живі, виступають на Майдані й навіть ходять в «Купідон». Виявилося, що навіть якщо вирости у pociйськомовному середовищі в Києві, після поворотних подій у тому ж таки Києві можна почати думати й говорити українською. І помічати, як з кожним роком Київ теж все більше думає і говорить українською.

Але після Майдану вигадувати ролики для мобільних операторів та слогани для зубних паст більше не хотілося. А хотілося змінювати життя в країні, хотілося поринути в громадський активізм та політику. Хотілося займатися правами жінок, ЛГБТК людей, проблемами Києва, незаконних забудов, громадського транспорту та збереження історичних будівель.

За цей час Христина встигла стати речницею КиївПрайду, попрацювати помічницею народного депутата та долучитися до створення двох молодих та амбітних політичних партій: Демократичний Альянс, а потім Демократична Сокира. Також працювала на Громадському радіо та UA: Радіо Культура, вела передачу Блогпост на 5 каналі, стала частиною команди Українського інституту книги та долучилася до організації національного стенда України на Франкфуртському книжковому ярмарку.

Здавалося б, стільки досвіду та нових вражень, ти сі вспокоїш чи ні? Сідай та пиши роман. Але «саме те місце і саме той час» настали лише у Літній школі в Карпатах від Litosvita. Ну як саме той, просто після лекції оголосили практичне заняття та сказали, що тексти будемо читати вголос за 30 хвилин. А в останній день школи, просто таки дорогою додому в автобусі Христина зрозуміла, про що буде її перший роман «Фанатка».

Закінчила його писати, вносити коментарі бета-рідерів і бета-рідерок та редагувати в середині лютого 2022 року. «Ідеальний час та ідеальне місце», що тут скажеш. Але це вже геть інша історія.

Книжка Христини Морозової:

«Фанатка. Біполярна історія»

Е-книжка Христини Морозової:

«Фанатка. Біполярна історія»

bottom of page